Maškarní

Byla sobota 22. ledna odpoledne a do sálu kulturního domu se začaly scházet masky. Nebyly to žádné „fádní“ masky, byly to masky, které se vztahovaly k tématu celého karnevalu – k Číně. Rozmanitých masek se sešlo celkem 43 a samozřejmě mezi nimi nechyběli Číňanky a Číňani, čínští princové a draci, gejši, celá tlupa medvídků panda a navšívil nás dokonce i kousek čínské zdi. Celé odpoledne mohly děti soutěžit a tancovat při živé hudbě. Samozřejmě, že nebylo zapomenuto ani na tradičního Vážanského slavíka či vyhodnocení nakreslených obrázků. Žádná maska neodcházela z kulturního domu s prázdnou – všichni si odnášely plné kapsy sladkostí, také nějakou tu odměnu, kterou si vytočili na kole štěstí. Doufáme, že nejen pořadatelé odcházeli domů s pocitem vydařeného sobotního odpoledne. Všem patří díky za vytvoření dobré nálady a rodičům pak pochvala za krásně připravené karnevalové masky.

Zabijačkové pochoutky

V sobotu 5. března voněly celou obcí zabíjačkové pochoutky. Místní hodpodský Radek Polák porazil čtyři čuníky a nachystal zabíjačkové hody.  Lidé si mohli koupit tlačenky, jitrnice, „obíračku“. Zadarmo se pak rozdávala zabíjačková polévka. Celá akce začínala v 10 hodin dopoledne a už v poledne bylo všech 100 kilo výborné tlačenky prodáno. Hodování všem zpříjemnila cimbálová muzika Ječmínek, která k nám dorazila z Konice. Fotky jsou ve fotogalerii.

Vánoce 2011

Ve Vážanech se letos poprvé konaly Vánoční dílny. V sobotu okolo druhé hodiny se začali lidé scházet v kulturním domě, kde bylo vše přichystáno na vánoční tvoření – na tvorbu adeventních věnců. Pro všechny bylo nachystáno nepřeberné množství materiálů, některé zadarmo a některé za minimální poplatek. Někdo se ani nemohl rozhodnout, jak jeho advetní věnec bude vypadat 🙂 Atmosféra byla více než příjemná – hrály koledy a voněly zapálené svíčky. Lidé si mnohdy domů odnášeli ne jeden věnec, ale třeba i dva nebo více. Myslím si, že se celá akce vydařila a všichni domů odcházeli spokojeni. Příští rok se na vás všechny budeme zase těšit.