Změna systému svozu odpadů – informační leták

 

Změna systému svozu odpadů – beseda

Obec Vážany zve své občany na besedu týkající se změny způsobu svozu odpadů v naší obci. Nový systém by měl začít fungovat na jaře 2019. Beseda se koná v pondělí 10. prosince od 19 hod v sále KD.

Dlouhodobá výluka na hlavním vlakovém nádraží Brno

V Brně začne 9. prosince rozsáhlá výluka Hlavního nádraží, která potrvá až do prosince 2019. Během této výluky nebude většina vlaků zajíždět na Hlavní nádraží. Vlaky budou odkloněny do jiných železničních stanic v Brně a bude zavedena náhradní autobusová a tramvajová doprava. Přehled změn a schéma výluky nalezne v informačním letáku zde: https://www.idsjmk.cz/kestazeni/VVVB2018.pdf
Jízdní řády vlaků na jednotlivých tratích jsou k dispozici zde: https://www.cd.cz/jizdni-rad/tratove-jizdni-rady/

NEDOSTATEK PITNÉ VODY

Obec Vážany žádá své občany, aby až do vybudování nového zdroje pitné vody maximálně omezili svoji spotřebu vody v domácnostech. Vlivem sucha vydatnost obecních studní nepokryje spotřebu obce a vodu jsme pro naši potřebu nuceni dovážet.

Pořizování fotografií na akcích obce

Vážení občané, v průběhu akcí pořádaných na území obce Vážany bude provádět fotografování náš obecní fotograf. Poznáte ho podle visačky a fotoaparátu v ruce. Fotografie pořizujeme proto, abychom zhmotnily vzpomínky na tyto akce a Vy, Vaše rodiny, přátelé a blízcí se na ně mohli kdykoli podívat, a to buď na internetových stránkách obce:
https://www.vazany.cz nebo v kronice obce. Samozřejmě chápeme, že někteří z Vás se fotografovat nechtějí, potom, prosím, sdělte fotografovi, že si nepřejete být fotografováni, zamezíte tak i zveřejnění Vašich fotografií na výše uvedených stránkách. Pokud fotografování neodmítnete a až později si rozmyslíte, že nechcete, aby Vaše fotografie byla někde zveřejněna nebo že chcete, aby zveřejněná fotografie byla vymazána, přijděte prosím v úředních hodinách na úřad obce a my Vámi nechtěnou fotografii nebudeme zveřejňovat, a pokud již zveřejněná je, smažeme ji. Přejeme příjemné chvíle strávené na obecních akcích. Ing. Libor Dvořák, starosta